En kısa Yeni Ay yazısını nasıl yazarım? (Yazamadı:)

Bu Yeni Ay bana neler anlatıyor öyle başlayalım aksın gitsin:

 • 19 Ağustos sabahı 05:41’de Aslan Burcunun 26°’sinde Ay ile Güneş kavuşumu gerçekleşti. Yeni Ay zamanı haritasının yükseleni de Aslan.
 • Güneş ve Ay kavuşumunun hemen yanında iletişim-ulaşım-ticaret kişisi Merkür var, Aslan’ın son derecelerinde üstelik. Son dereceler biraz dertli, stresli olur. Diyeceğini diyecek ve yöneticisi olduğu Başak Burcuna geçecek 20 Ağustos’ta.
 • Aslan Burcuna puanım 10… Aslan burcunun yöneticisi Güneş ve bu Yeni Ay’ın Ay’dan rol çalanı. Olsun o kadar, sistem onun aşkolsun☺️
 • Güneş kim: Yaşam enerjimiz, bilincimiz, eril yanımız, babamız, otorite figürleri.
 • İstanbul’dan bakınca tam gün doğmaya yakın gerçekleştiği için “ben” alanını fosforluyor. Yani diyor ki parlayabilirim, sahneye çıkabilirim, anlatıp paylaşmak istediklerimi sunabilirim, yeni kararlarımı gözden geçirebilirim, alkışları kabul edebilirim, her şeyin açık olmasını tercih ettiğim için de patır patır bazı mevzuları ortaya dökebilirim. Bunlar için enerjim, motivasyonum, cesaretim ve yürek yemişliğim var.

Aslan’ın ben dili güçlüyken, BEN alanında gerçekleşen Yeni Ay da BEN’i sahneye almak için önemli bir fırsat demek ki. Sanatçıysam sahneye-sergiye; sporcuysam sahaya, her kimsem yeni hobilere, eğlenceli konulara, geleceğe dair beni motive eden konulara, çocuklar(ım)la ilgili mevzulara, aşka dair yeni enerjilere yönelebilirim. Sahne benim… Sahne Ben’im… Ben sahnedeyim… Yeni Ay ben alanında olurken yansıması karşıya illaki vurur. Demek ki ben sahneye çıkıyorsam, bizi de etkileyebileceğim bu sayede. Eşim, en yakınlarım, ortaklarım ve dahil rakiplerimle açık düşmanlarım da bunun etkilerini görebilecekler.

Bu kadar mı? Yooo…

Bu Yeni Ay’ın bana kalırsa önemli noktalarından biri kadersel bir sürecin tohumlarının atılmasında üstlendiği görev. Tarzım gereği iddialı kelimelerle tariflemekten haz etmem ancak “görev” sözcüğü sanki içime sindi.

Şimdiii gökyüzünde bir uçurtma hayal edelim düşünelim. Bu uçurtmanın yönü

 • mantık,
 • bilgi,
 • yeni fikir ve deneyimlere açık olmak,
 • sağlıklı merak,
 • ölçülülük ve incelik,
 • bir durumun iki boyutunu da görmeye çabalama ve açık olabilme,
 • dinleme ve kendi fikirlerini ifade ederken tehditkar olmama
 • rotasında. Ve diyor ki

Ve diyor ki:

 • kestirmeden işlere girişmeyeyim,
 • kendi haklılığım üzerinde diretmeyeyim,
 • kendi inançlarım ve felsefem dışındaki fikirlere de aklımı ufkumu kapatmayayım. Bu sayede uçabilirim.

Bu uçuş rotasına Yeni Ay ve Koç burcundaki savaşçı Mars tam destek veriyor: Bu yolda yapacağın kadersel ilerleyişlerde kanatların bizleriz. Sana gerekli enerji, coşku, cesaret bizden, ilerle…

Zor’u ne bu Yeni Ay’ın?

Yine “Ben”. Dönüşüm takımıyla bu yıl güzelce tanıştık malumumuz: Güçlü 3lü Jüpiter-Satürn-Pluto. Bir diğeri ise belirsizliklerin ve sisin içine alıp denizfeneri peşine düşüren Neptün. Olası ve olağan stresi yaratanlar da çözecek olanlar da bunlar aslında. Nasıl: Ben izin verirsem. Yaratıcılığımızı, sezgilerimizi, ilhamımızı kullanıp dönüşüm sürecimizi tamamlamaya doğru gidelim, nitekim köprüden önce son çıkışlardayız. Belki uçurtmanın rüzgarı da buradan gelir.

Yeni Ay, bu enerjiyle bize 14 günlük alan açıyor, Dolunay’a kadar. Gösteriş, ben’cilik, agresyon, saldırganlık, öfke, dedikodu, inançlara sımsıkı tutunup direnç, kibir tuzaklarına düşmezsek uçuşa hazırlanabiliriz, ne güzel olur.

Sevgiyle🧡

Burçlara Göre Etkileri

Yükselen Burcumuza göre:

 • Koç BurcuYeni Ay alanı: Aşkım-flörtüm, çocuklarım, hobilerim, eğlendiklerim, yaşam motivasyonum, bağımlılıklarım. Yansıması nerede olur?: Sosyal çevrem, arkadaşlarım, takım çalışmalarım, üye olduğum gruplar-dernekler. Uçurtmanın rotası: Eğitimim, iletişimim, kardeşler, yakın akrabalar. Dönüşüm alanı: işim, geleceğim, kartvizitim, kariyerim.
 • Boğa Burcu Yeni Ay alanı: Evim, ailem (atalarım), köklerim, vatanım, gayrimenkuller, tesisat:) Yansıması nerede olur?: Kariyerim, hedeflerim, kartvizitim. Uçurtmanın rotası: Benim param, değerim, güvencem, güven alanım. Dönüşüm alanı: Uluslararası ilişkiler, inançlar-felsefe, akademik alan
 • İkizler Burcu Yeni Ay alanı:Aklım, eğitimim, iletişimim, yazıp-söylediklerim, iradem-ifadem, sözleşmelerim, kardeşlerim, yakın akrabalarım, komşular. Yansıması nerede olur?: Uluslararası alan, akademik çalışmalar, inançlarım-felsefem, yayınlarım, kariyerime yönelik attığım tohumlar-çalışmalar. Uçurtmanın rotası: Ben. Dönüşüm alanı: Dış kaynaklarım, ölüm, okült konular, miras.
 • Yengeç Burcu Yeni Ay alanı:Benim param-kişisel kasam, değerim, güven alanım. Yansıması nerede olur?: Dış kaynaklarım, borçlarım-alacaklarım, miraslar. Uçurtmanın rotası: Kaygılarım, korkularım, gizli düşmanların, görmediğim konular, kör noktam. Dönüşüm alanı: Biz, eşim, yakın ilişkileri, ortaklıklarım ve iş birliklerim, bildiğim rakiplerim ve düşmanlar.
 • Aslan Burcu Yeni Ay alanı:Ben, benimle ilgili her şey. Yansıması nerede olur?: Eşim-ilişkilerim-ortaklıklarım-rakiplerim ve düşmanlarımı önüme getiriyor.Uçurtmanın rotası: Sosyal çevrem, takım çalışmalarım, arkadaşlarım. Dönüşüm alanı: Çalışma lanın, gündelik hayatım, benimle birlikte çalışanlar, sağlığım.
 • Başak Burcu Yeni Ay alanı: Ben Bilinçaltım, kaygılarım, korkularım, kör noktam, sağlığım. Yansıması nerede olur?: Gündelik hayatım, sağlığım, çalışma ortamım, bana bağlı çalışanlar. Uçurtmanın rotası: Kartvizitim, kariyerim, hedeflerim, geleceğim, varmak istediğim yer. Dönüşüm alanı: Aşk hayatım, çocuklarımla ilgili konular, hobilerim, eğlendiklerim, yaşam motivasyonum, bağımlılıklarım.
 • Terazi BurcuYeni Ay alanı: Sosyal çevrem, arkadaşlarım, takım çalışmalarım, üye olduğum gruplar-dernekler. Yansıması nerede olur?: Aşk hayatım, çocuklarımla ilgili konular, hobilerim, eğlendiklerim, yaşam motivasyonum, bağımlılıklarım. Uçurtmanın rotası: Uluslararası alan, akademik çalışmalar, inançlarım-felsefem, yayınlarım, kariyerime yönelik attığım tohumlar-çalışmalar. Dönüşüm alanı: Köklerim, atalarım, evim, gayrimenkullerim, geleceğe dair atacağım tohumlarım.
 • Akrep Burcu Yeni Ay alanı:Kariyerim, hedeflerim, kartvizitim. Yansıması nerede olur?: Evim, ya da gelecek planlarım, köklerim. Uçurtmanın rotası: Dış maddi kaynaklar, ölüm, miras. Dönüşüm alanı: Eğitim, iletişim, öğrenme, irade, akıl-zihin, sözleşmeler, kardeşler, komşular, yakın akrabalar.
 • Yay Burcu Yeni Ay alanı: Uluslararası alan, akademik çalışmalar, inançlarım-felsefem, yayınlarım, kariyerime yönelik attığım tohumlar-çalışmalar. Yansıması nerede olur?: Aklım, eğitimim, iletişimim, yazıp-söylediklerim, iradem-ifadem, sözleşmelerim, kardeşlerim, yakın akrabalarım, komşular. Uçurtmanın rotası: Biz, eş, yakın ilişkide olduklarımız, ortaklıklar ve iş birlikleri, bilinen rakipler ve düşmanlar. Dönüşüm alanı: Kasam, benim param, değerim, güvenim, güvencem.
 • Oğlak Burcu Yeni Ay alanı:Dış kaynaklarım, borçlarım-alacaklarım, miraslar, okült konular, ölüm. Yansıması nerede olur?: Kasam, aldığım-hissettiğim değer, güvence ihtiyacım? Uçurtmanın rotası: Sağlığım, gündelik hayatım, bana bağlı çalışanlar. Dönüşüm alanı: Ben.
 • Kova Burcu Yeni Ay alanı: Ortaklıklarım-iş birliklerim, yakın ilişkilerim, eşim, görünen rakiplerim. Yansıması nerede olur?: Ben. Uçurtmanın rotası: Aşk, çocuk, hobi, motivasyon, eğlence, bağımlılıklar. Dönüşüm alanı: Bilinçaltım, kaygılarım, korkularım, kör noktam, sağlığım.
 • Balık Yeni Ay alanı: Gündelik hayatım, sağlığım, çalışma ortamım, bana bağlı çalışanlar. Yansıması nerede olur?: Bilinçaltım, kaygılarım, korkularım, kör noktam, sağlığım. Uçurtmanın rotası: Kökler, atalar, ev, gayrimenkuller, geleceğe dair planların tohumları. Dönüşüm alanı: Sosyal çevrem, arkadaşlarım, takım çalışmalarım.

Daha fazla okumak isteyenlere:

Dönüşüm: https://www.astrolovi.com/donelim-dondursun-bizi/ ve https://www.astrolovi.com/kelebek-olmak-istiyor-bir-elma/

Kaynaklar:

 1. Zeynep Süzmen Şen, Dönence Danışmanlık
 2. Jan Spiller, Ruhsal Astroloji, Kuzey Ay Düğümü İkizler, Akaşa, 1997, p.138-139.
 3. Gök Günlüğü, Ephemeris Türkiye II, 1974-2023
 4. Astro Gold, Astrology application.

Lütfen yorumunuzu bizimle paylaşın!

Your email address will not be published.

Hoşunuza gidebileceğini düşünüyoruz.

Daha Fazla