GÜNCEL YAZILAR MARS PLÜTON

Mücadele ve Dönüşüm | Mars ve Plüto

Mars, Pluton, fire, transformation, war

Mars – Plüton zorlu transiti | t. 13 Ağustos saat 10:13’te netleşen ve birkaç gün öncesinden bu zamana kadar etkisini arttırarak sonrasında ise azaltarak devam edecek olan etkileşim…

Oldukça önemli bir transit

Mars mücadelenin, savaşın, aksiyonun, istediğimizi elde etme biçimimizin gezegeni. 28 Haziran’da yöneticisi olduğu Koç Burcuna geçişiyle çok güçlü Mars. Yüceldiği Oğlak burcunda iken 20 Mart dolaylarında güçlü üçlü Jüpiter-Satürn-Plüton ile buluşmasında neler yaşadığımızı, kalıcı değişimlerin hayatımıza nasıl gümbür gümbür geldiğini ve hepimizi zorlayıcı bir mücadelenin içine en üst düzeyde ve konsantrasyonla konumlandırdığını hatırlamak çok da şart değil🙃

Yanıyosun Fuat Abiii!!!

Şimdi gittisi geldisi retrosu ile Mars’ın yaklaşık 6 ay boyunca alevli mücadelelere, ayrışmalara yanı sıra yeni açılımlara, girişimlere imza atacağını görüyor ve bekliyoruz.

Mars’ın Koç burcuyla güçlü bir biçimde tetiklenip harekete geçtiğini düşünürsek hem bireysel hem küresel düzeyde ve üst tonda savaşçı, savunmacı, aynı zamanda koruyucu aksiyonlardan da bahsedebiliriz 7 Ocak 2021’e kadar. Sadece savaşma, otoriter yapı ve bireylerle mücadele etme, değil yanı sıra bize bu süreçte zincirlerimizi kırma, bırakma ve yeni atılımlara yönelme cesareti de gelir.

Koç Burcunun zodyakın ilk burcu olduğunu da düşünerek bu mücadelenin yeni doğumlara işaret ettiğini de aklımızda tutalım.

Bu yılın da baş karakteri Plüton, gökyüzünün hiyerarşide en üst düzeyi. Dönüşümün patronu, yeniyi yaratmak için olanı yıkarak, yok ederek, öldürerek başlıyor dönüşüme ve kalıcı etkilerini bırakarak ilerliyor hep. Kararı emir, geri dönüşü yok. İtaat edilecek, rahat edilecek… Oğlak burcunda, retroda. Aslında yapılandırdığı, dönüştürdüğü ne öyleyse: geleneksel/alışılagelmiş mevzular, liderlik algısı, otorite figürleri, finansal konular, mülkiyet algısı diyelim kısaca…

Asla Tartışmaya Girmiyoruz

Bugünlerde gerçekleşecek Mars ile Plüton karesi ise MÜCADELE ile DÖNÜŞÜM’ün zorlu karşılaşması. Plüton dönüştürme yolundayken Mars onunla dalaşa girmeye çalışıyor diyelim. Başarılı olabilir mi? Tonu çatışma yönünde olursa mümkün değil.

Bu transitten ölümüne mücadele, fiziksel güç kullanma riski, şiddet çıkabilir maalesef. Tehlikeli, saplantılı, acımasız, tehditkar, kaybetmeye tahammülsüz. Güç ve tahakküm kurma çabalarının sonu tatsız sonuçlar doğurabilir. Kazalar olabilir; ateşli silahlar, patlama ve yangınlar gündemi yoğun meşgul edebilir. UItra dikkat. Tanıdığımız veya tanımadığımız kimseyle tartışmaya girmeyelim bu hafta. Biraz yavaşlamak en mantıklısı olabilir.

Mars, 10 Eylül’de başlayacak Retro hareketinde aynı transiti önce 9 Ekim, düzeldikten sonra da 23 Aralık dolaylarında yapacak. Uzun soluklu bir mücadelenin ilk ateşi de olabilir bu hafta.

Bireysel, iş odaklı bakacak olursak da hedefe giden yolumuzdaki “hodri meydan” noktası diyebilirim. Yani yolculuğun bu virajını kötücül hırslara yenik düşmeden ve konsantre bir başarma motivasyonuyla değerlendirirsek bizim için güzel bir bireysel gelişim noktası da olabilecek, uzun vadeli. Zorlukların üstesinden gelmeyi başarırsak bir liderlik rolüne bile kolları sıvayabiliriz belki; kendi hayatımızın güçlü liderliği tabii en temelinde. Agresif, hırslı hamleler bazen kısa vadeli kazançlar sağlar ancak uzun vadede kayıplar yaratabilir. Bu sürecin gölgesinin bu olduğu aklımızda dursun.

Kolay gelsin, geçsin, gitsin.

Sevgiyle🧡

Mars Koç Burcuna geçtiğinde anlam ve önemini yazmıştım; öenmli tarihleri de ajandalarımıza kaydedelim bana kalırsa: https://www.astrolovi.com/savasci-mars-yonettigi-koc-burcunda-is-basinda/

Kaynakça:

  1. Zeynep Süzmen Şen, Dönence Danışmanlık
  2. “Yanıyosun Fuat Abi” repliği: Türk Sineması, “Sakar Şakir”, 1977
  3. Gök Günlüğü, Ephemeris Türkiye II, 1974-2023

Lütfen yorumunuzu bizimle paylaşın!

Your email address will not be published.

Hoşunuza gidebileceğini düşünüyoruz.

Daha Fazla