GÜNCEL YAZILAR YENİ AY

Yeni Ay Emek İster…

Elif Coskuncay, fotograf, yeni ay, new moon, tree

Yeni Ay, yeni tohumlar, yeni başlangıçlar… Enerjisi güçlü, ancak henüz gizli… Adı Yeni Ay ancak biz ışığını hilal fazına kadar görmeyiz… Önümüzdeki 14 gün boyunca, bu taze ve güçlü başlama enerjisi, büyütüp geliştirmek istediklerimizi planlamak ve şekillendirmek için bize tekrar elini uzatıyor.

astrolovi☺️
17 Eylül 2020 | Yeni Ay Anı Haritası

Bir Yeni Ay daha geldi heybesinde yepyeni mesajlarıyla… 17 Eylül saat 14:00’de Güneş ve Ay 25° Başak burcunda buluşuyorlar. Başak Burcu çalışkandır ya çok, analitik, metodik, verimli, mükemmele odaklı, titiz, objektif… Verelim yapsın, üretsin. İşte bu Yeni Ay da Güneş ile Ay’ın Başak Burcundaki bu kavuşumu emeğe davet ediyor bizleri. Yaşam enerjimize, duygularımıza, kendimize, sağlığa emek vermeye, odaklanıp çalışmaya, iyileşmek adına çaba sarf etmeye, ayrıntılarla ve titizlikle konularımızı masaya yatırıp analiz ederek sorunlu giden alanları belirleyip düzeltmek için emek harcamaya yönlendiriyor.

Başak Burcunun yöneticisi Merkür Terazi burcunda, bu Yeni Ay’a uzlaşmacı iletişimi, ortak aklı, bu süreçte kendi bildiğimizin dikine gitmek ve eleştirel tutum yerine farklı bakış açılarına zihnimizi açarak dengeyi sağlamayı ve gerektiğinde diplomasiyi öneriyor.

Merkür ile zorlu transit yapan Jüpiter ise büyüteciyle bu sürece abartıyı, aklımızın sınırlarını biraz zorlamayı ekliyor. Tüm bu uzlaşıyı kurarken aşırı diplomasiye kaçmamayı, kibir ve aşırı güvene kapılmamayı, kadersel ve dönüşü olmayabilecek kararlar vermeden önce iyi değerlendirip mantıklı görüşler almayı öğütlüyor bize. Yükselen Yay ve Ay Düğümleri de sıkı sıkıya sarıldığımız inançlarımız, felsefelerimiz yerine farklı, yeni, çoklu, çeşitli bilgi, öğrenim ve verilere yönelmemizin doğru olacağını, merakla aklımızı açtığımız yeni fikirlerin, belki eğitimlerin bize başka keşifler sunabileceğini, mümkün olduğunca buna direnmememizi öneriyor.

Yeni Ay’ın yani Güneş ve Ay’ın başöğretmen, sıfırcı hoca, karmanın Lordu, zorların gezegeni Satürn ile yaptığı destekleyici etkileşim ise çalışmalarımıza disiplin, sorumluluk ve konsantrasyon katıyor.

Aslında bu Yeni Ay bir anlamda yarım kalan çalışmalarımızı yeniden ele alıp daha somut, ayağı yere basan biçimde odaklanmamızın da zamanı. Yeniden ele alacağımız konular rutinimiz, kendimiz, sağlığımız, geleceğimiz, nasıl daha iyi ve faydalı olabileceğimize dair yeni açılımlar. Geleceğe dair, uzun vadeli tohumları toprağa atma zamanı şimdi, bunun için emek verme zamanı. Mars retroda iken, Satürn retroda iken stratejik hamleden ziyade düşünme, planlama, analiz etme, gereksizlerin üstünü çizme ve daha verimli, üretken olabileceğimiz konulara odaklanma zamanı.

Bu Yeni Ay’ı ben tam olarak böyle okumluyorum…

Yeni Ay Dönemi için Kendime Notlarım:

 • Uzun vadeli planlarım için çalışıyorum.
 • Bu zamana kadar olandan farklı ve yeni boyutlar katmayı, kazanmayı hedefliyorum.
 • Geleceğe dair üretken, faydalı, verimli olabilecek hedeflerimin tohumlarını atıyorum.
 • Odaklandığım konularda gerektiğinde farklı görüşleri, deneyimli olduğunu bildiğim ya da yaşça büyük bireylerin, hatta otoritenin fikir ve desteğini rica ediyorum. Kendi inanç ve fikirlerim konusunda ısrarcılığı bir süreliğine askıya alıyorum.
 • Aşırı güven, aşırı diplomasi tuzağına düşmüyorum.
 • Vereceğim kararlarımın kadersel bir dönüm noktası olma ihtimali de çok yüksek, o nedenle adım atmadan önce şimdilik etraflıca, ayrıntılı ve dikkatli analiz edip değerlendiriyorum.
 • Bu 14 günlük Yeni Ay fazında zaman zaman kapana kısılmış gibi hissedebilirim, detaylara boğabilirim kendimi, zihnim bulanabilir, hayal kırıklıklarım olabilir ya da bazı konularda fedâkârlık yapmak zorunda hissedebilirim. Bu Yeni Ay döngüsünün beni geliştireceğini düşünerek enerjimi ve odağımı bozmadan ilerliyorum.

Sevgiyle🧡

Burçlara Göre Etkileri

Tüm burçların etkilerini lütfen yükselen burcunuza göre okuyunuz. Yeni Ay Başak Burcusun son derecelerinde olduğundan bir sonraki burca da tatlı tatlı göz atınız (meselâ Yengeç iseniz Aslan’a, Oğlak iseniz Kova’ya gibi)…

 • Koç Burcu –Gündelik hayatım, sağlığım, çalışma ortamım, bana bağlı çalışanlar.
 • Boğa Burcu — Aşkım-flörtüm, çocuklarım, hobilerim, eğlendiklerim, yaşam motivasyonum, bağımlılıklarım.
 • İkizler Burcu — Evim, ailem (atalarım), köklerim, vatanım, gayrimenkuller, geleceğe dair planlarım.
 • Yengeç Burcu — Aklım, eğitimim, iletişimim, yazıp-söylediklerim, iradem-ifadem, sözleşmelerim, kardeşlerim, yakın akrabalarım, komşular.
 • Aslan Burcu – Benim param-kişisel kasam, değerim, güven alanım.
 • Başak Burcu – Ben, benimle ilgili her şey.
 • Terazi Burcu – Bilinçaltım, kaygılarım, korkularım, kör noktam, sağlığım.
 • Akrep Burcu — Sosyal çevrem, arkadaşlarım, takım çalışmalarım, üye olduğum gruplar-dernekler.
 • Yay Burcu — Kariyerim, hedeflerim, kartvizitim.
 • Oğlak Burcu – Uluslararası alan, akademik çalışmalar, inançlarım-felsefem, yayınlarım, kariyerime yönelik attığım tohumlar-çalışmalar.
 • Kova Burcu – Dış kaynaklarım, borçlarım-alacaklarım, miraslar, okült konular, ölüm.
 • Balık Burcu — Ortaklıklarım-iş birliklerim, yakın ilişkilerim, eşim, görünen rakiplerim.

Ülkemiz için topraklarımızı, vatanımızı ve ona dair konuları ve muhalefeti işaret ediyor.

Kapak Fotoğrafı: Mimar & Tasarımcı Esra Yeteroğlu💚

Kaynaklar:

 1. Zeynep Süzmen Şen, Dönence Danışmanlık
 2. Gök Günlüğü, Ephemeris Türkiye II, 1974-2023
 3. Astro Gold, Astrology application.

Lütfen yorumunuzu bizimle paylaşın!

Your email address will not be published.

Hoşunuza gidebileceğini düşünüyoruz.

Daha Fazla