GÜNCEL YAZILAR

23 Ekim- 22 Kasım 2019 tarihleri arasında Güneş Akrep burcunda…

Daha erken kararmakta olan ve soğuk, puslu havada dökülen yaprakların arasından evine yerleşir Akrep… Perdeler kapalı, fonda pikaptan çıtırtılı gelen gizemli müzik eşliğinde derinlere dalar, yaptıklarını, yapmadıklarını-yapamadıklarını, yapmak istediklerini önüne koyar ve sabırla analize başlar… Derin bir sorgulama, üstünü-altını çizme dönemine girmiştir şimdi. Tüm araştırmalarını tamamlayıp 22 Kasım itibariyle sahaya çıkmak üzere hazırlanır.

Doğada temsil ettiği elementi sudur. En derin duyguların, sezgilerin elementi olan su, Akrep burcunda duygusallığını tutku, cinsellik, kuşku, derin bir sezgisellik ile ve yoğunlukla sergiler. Sabit niteliğiyle de odağını sabırla ve sapmadan gerçekleştirir.

Mücadelenin, direnme gücünün, savunmanın gezegeni Mars’tır Akrep burcunun yöneticisi. Bu dönemde Mars 19 Kasım tarihine kadar Terazi burcunda ilerliyor. Mücadelenin tonu denge kurmaya çabalama -ki bu pek Akrebe göre değildir-, uzlaşma ve diplomasi gayreti olarak kendini gösterecek. Özellikle Mars Terazi burcundaki son derecelerinde (17-18 Kasım) bu dengeyi kurmada da sıkıntılar yaşayabiliriz.

Venüs 1 Kasım’a kadar ve Merkür ise 10 Aralık’a kadar Akrep burcunda…

Güzelliğin, cazibenin, haz ve keyiflerin, estetiğin sembolü Venüs’ün Akrep yolculuğu tutku, kıskançlık, ajanlık çalışmaları ve öldüren cazibe hallerini harlayacak.

Aklın, iletişimin, muhakeme ve ifadenin sembolü Merkür’ün Akrep’te oluşu ise kuşkuyla araştırmanın, derin analizlerin fitilini yakıyor. Bu süreç içinde Akrep’te retro hareketini de yapacak olan Merkür, halının altına süpürdüğümüz, ertelediğimiz bazı konuları daha derin irdelememiz ve tamamlamamız için masamıza taşıyacak.

Önümüzde böyle bir ay var. Sadece kendimizi değil, ağırlıkla çevremizdekileri de analize alacağımız bir döneme merhabamızı çakalım. Tıpkı bir araştırmacı gazeteci, dedektif, kimyager veya psikolog gibi aklımızdakileri didik didik edip, ak veya kara uygulanacak yeni kararlara döndürmek için bu akşam 20:19 itibariyle bir süreliğine evdeyiz:) Nasıl ki buz kütlesine dokunduğumuzda elimiz yapışır ve aslında yanar, bu süreçten de elimiz ve canımız yanmadan kopmamız zor olabilir. Kanatlanmak istiyorsak o acıyı çekeceğiz ve tıpkı Plüton gibi yıkılıp küllerimizden yeniden doğarak sahalara dönmeye hazırlanacağız.

İyi ki doğdun Akrep… Dönüşümümüze tutkuyla açacağın yol için içten teşekkürlerimizle…

Yazıyı dinlemek için:

Lütfen yorumunuzu bizimle paylaşın!

Your email address will not be published.

Hoşunuza gidebileceğini düşünüyoruz.

Daha Fazla