GÜNCEL YAZILAR YENİ AY

Balık’ta Yeni Ay

new page, temiz sayfa, yeni ay

23 Şubat 2020 saat 18:31 dolaylarında 4°Balık Burcunda buluşuyor Ay ve Güneş…. Astroloji tanımıyla en iyicil evler arasında tanımlanan bir alanda ve etkisini hissedebileceğimiz tonda bir Yeni Ay enerjisi 14 gün boyunca bizimle…

Yeni Ay çok güçlü olmakla beraber kendini gizleyen bir enerjidir, ay henüz karanlıktadır çünkü. Ay güneşle birleştiğinden ve dolayısıyla ışığını yansıtamadığından, canlılığın ve yaşam gücünün azaldığı hissedilebilir.  Ay’ı, Güneş’in ışığını dünyaya yansıtan kozmik bir ayna gibi düşünürsek Yeni Ay fazında Güneş ile tam buluşması, bu kez Balık Burcunda, astrolojik bakışla kişiliğimize iç dünyamızın, benliğimize duygularımızın, eril yanımıza dişil yanımızın, yaşam amacımıza içselliğimizin, bilincimize ruhsal potansiyelimizin aynasını tutar ve bu kez eşleşerek aynalar…

Belki önce derin bir sessizlikle başlar, derin sorulara kafa yormamıza zemin sağlar ancak adı üzerinde Yeni Bir Ay’ın başlangıcıdır ve yeni tohumlar ekilir. Büyümeye ve gelişmeye odaklı konularımızda plan yapmaya ve geleceğe şekil vermeye davet eder bizi aslen.

Balık tüm burçların sınavından geçmiş zodyakın son nüvesi olarak yoğun bir evrensel sevgiyi temsil ederken, tüm duygusal etkileri de toplaya toplaya bir nevi Nirvana’ya vardığı için yoğun ve olgun duygusal bir duruşu var. Bir yandan müthiş hayallerle neşelenip olası hayal kırıklıkları ile melankoliye de kapılabilir Balık Burcu… Merhametle, fedakarlıkla, güçlü ilham/yaratıcılıkla, ruhsal şifalanma ile, mistisizm ile, sezgisellikle, empatiyle dışa vurur kendini.

Merkür Balık Burcunda Retro hareketiyle bu Yeni Ay enerjisini de yönlendiriyor. Bırakabileceğimiz ve vazgeçebileceğimiz şeylerle belki vedalaşıp yenilerine yer açmak için değerlendirebiliriz bu dönemi. Ne iyi…

Bu Yeni Ay gerçekleştiği konum itibariyle de bize ne mesajlar veriyor?

 • Saf ve çocuksu yanımız hareketli
 • Bize yine derin sularda inci tanesi aratacak mı bu dönem? Evet:)
 • İlişkilerde şifalanma teması öne çıkıyor. Belki de geçmiş duygusal yüklerden kurtulma gayreti ile bir değişim ve yeni ilişkilere yönelme arzusu hissedebiliriz.
 • Yaratıcı ve ilham veren birliktelikler, iş birlikleri, ortaklıklar gelişebilir.
 • Yeni sanat eserler izleyebilir, yeni sanatsal ortaklık haberleri alabiliriz.
 • İlişkilerimizde, iş birliklerimizde bazı fedakarlıklar yapabiliriz. Kurban durumuna düşmeden aman…
 • Hassasız ve sezgilerimiz güçlü. Rüyalarımız bize yeni mesajlar taşıyabilir bu dönem mesela.
 • Empati yapma enerjimiz tavan, özellikle ilişkilerimizde. Empati yaparken hem kendi hem de karşımızdakinin duygusal sınırlarına girebilme riskimiz olabilir aklımızda dursun.
 • Jüpiter ve Merkür’in bu Yeni Ay’da Güneş ve Ay kadar imzaları var. Dolayısıyla olanın büyümesi, hayallerin-duyguların-özlemlerin düşüncelerimizi etkilemesi ve de dışa vurumu çok olası.

Astrolog kasını çalıştırarak küçük hatırlatmalar:

 • Somut ile soyut arasında kalabiliriz. Aksiyon almada dağınık ve ertelemeci olabilmemiz mümkün.
 • İlişkilerde gerçeklerden kaçma eğilimimiz artabilir. Drama ve kaos tuzağına düşmeyelim.
 • Çünkü tatsız duygulardan kaçarken Retro Merkür’ün de sürpriziyle bazı duygusal kaoslar söz konusu olabilir. İrili ufaklı alınganlıklar da yaşanabilir. Duygusal sanrılar, illüzyonlar ya da zehirlenmelere maruziyetimiz söz konusu olabilir.
 • Ayrıca aynı gün içinde gerçekleşen Jüpiter ve Venüs yani gökyüzünün iki “iyicil”i arasındaki zorlayıcı etkileşim ile bir süre aşırı dramayı besleyebilir. Ve de aşırı harcamaları, finansal dertlenmeyi… Neyse ki yanı sıra iyimserliği de desteklediği için şanslı gelişmelere de kapımızı açık tutalım.
 • Tembellik hakkını kullanmak isteyebiliriz. Çok da yaymadan…
 • Yeni ay yeni başlangıçlar diye hareket almak için kendimizi zorlamak zorunda da değiliz illaki. Bazen kendimizi zorlamak, olumlu bir sonuçtan daha fazla hasar üretebilir. Fenomen terminolojiyle “bi’salalım bakalım neler oluyor?”
 • Yeni Ay fazında cerrahi girişimler pek önerilmez.

İyiliklerle gelsin. Sevgilerle…

Lütfen yorumunuzu bizimle paylaşın!

Your email address will not be published.

Hoşunuza gidebileceğini düşünüyoruz.

Daha Fazla